probleme vaginale

Boli genitale feminine

Postata de perle cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o mare problema. Am de ceva timp usturime dupa contactul sexual, si am observat si o roseata in zona de inceput al vaginului...problema e ca eu am mai luat tratamente pentru candida pentru o rana pe col care se pare ca disparuse, dar cel mai important e ca eu nu sunt in tara si nu am cum sa ajung la un medic. va rog mult sa imi spuneti ce pot lua din farmacie sau pe cale naturista... va multumesc mult

Raspunsuri (4)

Ruslan

acum 12 ani

Posibil ar fi din cauza lubrifierii naturale,tinind cont de virsta chiar abundenţa partidelor de sex.Ar fi bine sa ei o pauza in aventuri(macar 60 zile)ca erozia sa scada din proportie cu EPIGEN te asigur va fi bine,apropo cu rana pe col sa fii mai prudenta nu-i de gluma te asigur ok.bafta.

perle

acum 12 ani

multumesc pentru raspuns

Ruslan Nicolai

acum 12 ani

Posibil ar fi din cauza lubrifierii naturale,tinind cont de virsta chiar abundenţa partidelor de sex.Ar fi bine sa ei o pauza in aventuri(macar 60 zile)ca erozia sa scada din proportie cu EPIGEN te asigur va fi bine,apropo cu rana pe col sa fii mai prudenta nu-i de gluma te asigur ok.bafta.

ioana

acum 11 ani

Am o problema de 2 zile, in zona labiilor am mancarimi care se accentueaza dupa ce ma spal, as vrea sa stiu ce sa fac sau ce crema sa folosesc ,am uitat sa va spun ca am 46 ani.