Probleme cu splina

Boli genitale feminine

Postata de adda90alexa cu 9 ani in urma.

Buna seara,am si eu o problema cu splina.Nu m a durut niciodata,si aseara a inceput o durere persistenta,parca simteam ca splina se mareste si palpeaza.Mi s-a spus cand eram mai mica ca s-ar putea sa am splina marita.Va rog frumos dati mi niste cauze si tratamente.Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

In cazul in care apare febra,cu stari de fatigabilitate,apar dureri musculare,dureri de cap,obosala,mergeti la un control si eventual sa vi se prescrie un CT abdominal,pentru linistea dvs.Pana atunci,consumati ceaiuri in regim moderat , din galbenele ,mesteacan si coada calului.