poti muri de la o operatie de fibrom?

Boli genitale feminine

Postata de sorry24 cu 11 ani in urma.

Buna ziua , am o cunostinta care s-a operat luni de fibrom uterin si a intrat in coma si in cel mult 5 ore a murit. ati putea sa-mi spuneti care ar putea fi cauzele, va rog frumos? astept raspunsul dvs. Multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este aproape imposibil de precizat cauza doar pe afirmatiile de mai sus. Este recomandat sa luati legatura cu medicul curant.

Adriana RINDER

acum 11 ani

Da, problema este in primul rand anestezia. Apoi socul hemoragic . Eu am patit-o la o banala operatie de fibrom, am intrat in coma din cauza unui anestezic si am ramas cu sechele. Consider ca a fost NEGLIJENTA medicului si era un medic cu renume.
Dar nu uita ca orice interventie chirurgicala poate fi urmata de accidente; ex: embolie.

victor cristina

acum 10 ani

Am fost operata acum 2ani de fibom uterin.
Vreau sa stu daca mai poate sa reapara din nou?