post operator

Boli genitale feminine

Postata de iulia162 cu 15 ani in urma.

in data de 18 martie mama a fost operata de fibrom uterin (histerectomie completa). LA aproximativ 2 saptamani dupa operatie au aparut niste dureri constante si destuli de mari in partea de jos a abdomenului si in stinghia piciorului drept. Deasemeni acum o doare si cand sta in picioare cat si in pozitia intins sau sezut.
Ce poate fi sau este normal?

Raspunsuri (3)

Dorina6899908

acum 15 ani

A avut sonda urinara ? Sa faca o analiza de urina .De obicei ,in cele mai multe cazuri se iese din spital cu infectie urinara,plus ca operatia a fost ff.aproape de vezica urinara si persista o anumita sensibilitate,un timp,sensibilitate care se manifesta mai mult sau mai putin dureros.Eu am dus-o asa cam cinci luni si mi se tot spunea ca este vb. de aceasta sensibilitate,ca,la un moment dat, sa-mi dau seama ca problema era de infectie urinara, am tratat-o si nu au mai revenit durerile. Multa sanatate !

iulia162

acum 15 ani

Toate simptomele descrise pot fi cauzate de infectia urinara? Sau care anume?

Dorina6899908

acum 15 ani

Da, eu asa cred. Nu credeam ca am facut de la sonda infectie caci ,la inceput, nu am avut acele simptome. Nu are nimic de pierdut daca face aceasta analiza, in caz ca totul este bine.....ceea ce nu cred,atunci, cand merge la control,{ cred ca i s-a spus care sunt perioadele si ce trebuie urmarit}sa descrie ce o supara.