POLIPI -HIPERPLAZIE ENDOMETRIALA

Boli genitale feminine Hiperplazie Hiperplazie endometriala

Postata de mari bia cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am 37 ani am fost diagnosticata in urma cu 1 an cu polip mi s-a efectuat o conizatie.Dupa un an am refacut exemenul colposcopic si s-a constat ca polipul a recidivat. Mi s-a efectuat o alta conizatie.Care ar fi tratamentul pentru acesti polipi? Doctorul mi-a recomandat un sterilet minerva , dar nu as fi vrut sa recurg la o astfel de metoda.Ce as putea face ptr ca acesti pilopi sa nu mai recidiveze?

Raspunsuri (1)

Marina

acum un an

Buna ziua,Sorry de deranj dar as fi vrut sa va întreb cum ați mai hotărât problema cu recidiva polipilor? Ce metoda ați ales ? La fel și la mine nici la un an de la intervenție a reapărut.Va mulțumesc