ovule in timpul menstruatiei

Boli genitale feminine

Postata de ana-maria173134297 cu 12 ani in urma.

in urma unui control ginecologic mi s-a dat un tratament cu ovule.tratamentul trebuie tinut 10 zile.daca incep de azi ,ar trebui ca sapt viitoare sa imi vina menstruatia,se pot lua si in timpul menstruatiei aceste ovule?

Raspunsuri (5)

Ramona

acum 10 ani

Buna seara. Va im plor sa ma ajutati si pe mine. Mi s-a recomandat sa folosesc ovule Polyginax de catre ginecolog alaturi de Teta Rosa si crema Gynoford. Din pacate nu am apucat sa incep tratamentul deoarece am fost plecata din localitate si nu l-am avut cu mine. Acum o saptamana am avut ultimul contact sexual protejat, apoi dupa cateva zile mi-a venit menstruatia si nu am apucat sa incep tratamentul. Intrebarea mea este daca trebuie sa mai astept cateva zile dupa terminarea menstruatiei pentru a incepe tratamentul? Si daca trebuie sa treaca mai mult timp de la ultimul contact sexual pentru a incepe tratamentul. Va implor din inima sa imi raspundeti cat mai repede

B

acum 10 ani

Asteapta 3 zile dupa terminarea ciclului menstrual.

Maria

acum 9 ani

si daca le-am folosit in timpul menstruatiei,are ceva?

Crai Aurelia

acum 8 ani

Buna ziua,am primit de la medicul ginecolog Polygynax timp de 12 zile, Indometacin timp de 6 zile si Diane 35 de luna viitoare pt ca mi-a aparut pe ambele ovare chisturi. Intrebarea mea este ca pot sa încep tratamentul daca sunt pe menstruație sau nu???ce parere aveti? Ce sfat puteți sa-mi dati? va mulțumesc

Nelu

acum 10 luni

Nu știu sigur vrei și eu să aflu răspunsul