ovare polichistice

Boli genitale feminine

Postata de danadulcik cu 10 ani in urma.

buna seara....am si eu o problema....de 9 luni incercam sa raman insarcinata dar ink nimic.....am fost la doctor si mia spus ca am ovare polichistice....am doar 21 de ani.....dar imi doresc un copil tare mult....ciclu nu il am regulat de cand mi-a venit prima data....doar odata am luat anticonceptionale pt un chist si atunci mi sa reglat....chistu mi-a trecut....ce as putea face ca sa pot ramane insarcinata?...astept un raspuns

Raspunsuri (3)

maria

acum 10 ani

Nu stiu sa iti raspund la aceasta intrebare dar daca vrei iti pot recomanda o dc ff buna daca esti din bucuresti o poti contacta pe dr,carmen constantinescu o super dna eu am nascut 2 bb cu ea se afla la spitalul cf2

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ovarele polichistice reprezinta o cauza de scadere a fertilitatii insa sunt descrise numeroase cazuri de femei ce sufera de acest sindrom si care au ramas insarcinate ( mai greu, dar sigur). Ar fi bine sa faceti investigatii suplimentare ( dozari hormonale, ecografie transvaginala,etc).

Utilizator21542799223

acum 5 ani

Buna ziua! Numele meu este Camelia, sunt studenta la medicina in ultimul an si fac un proiect de cercetare in legatura cu sindromul ovarelor polichistice. De asemenea, si eu am fost diagnosticata cu acest sindrom, fapt care ma motiveaza sa ma implic in imbogatirea cunostintelor medicale pe aceasta ramura.

Am o mare rugaminte la voi, pentru cine doreste sa se implice, am nevoie de completarea formularului urmator:

adresa_web_filtrata /forms/d/e/1FAIpQLSd0cYdErvBMviEFm-rm7Uqb_SEk-bc0_3bCLIAzywzCvVEf9g/viewform?vc=0&c=0&w=1

Sunt 90 de intrebari cu raspunsuri de la 0 la 4, sub forma unei scale. Timpul de completare nu ar trebui sa depaseasca 15 minute.

Va multumesc anticipat. Imi doresc tare, tare mult sa pot avea cat mai multe formulare completate.

Cu respect,
​​​​​​​Camelia.