ovare polichiste

Boli genitale feminine

Postata de maria346122321 cu 13 ani in urma.

sunt sanse sa raman ansarcinata an caz ca nu se reduc microchisturile?va rog e vreo sansa?

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

In primul rand nu e nici o sansa sa nu se reduca microchisturile cu novinette. Chiar daca nu se reduc de tot oricum intr-o anumita proportie se vor reduce. Intr-al doilea rand, da, sunt sanse sa ramai insarcinata si cu chisturi fara tratament (mai mici) dar cu tratament, sansele sunt bune.
Sper ca ai fost la medic ENDOCRINOLOG si nu cumva ginecolog pt tratament.

Sanatate!

maria346122321

acum 13 ani

nu am fost la endocrinolog ci ginecologu miA DAT TRATAMENTU

Iuli

acum 13 ani

Mergi la ENDOCRINOLOG.

Andrei

acum 13 ani

Sindomul ovarelor polichistice, o cauza importanta de infertilitate, si niste simpluri chisturi ovariene sunt chestii net diferite.

tyna bn

acum 13 ani

am ramas incarcinata cu un chist de 6 cm.la2,5 luni de sarcina am aflat ca a disparut.am un baiat de 4 ani .saicina perfect normala

margaritas ante portas

acum 13 ani

Acum or sa se intrebe o saptamana ce e aia qed.

petronela

acum 11 ani

buna, am si eu o intrebare daca poate raspunde cineva. am chist polichistic si imi doresc mult sa am un copil chiar daca am chist pe ambele ovare . Oare pot ramane insarcinata si cu chist pe ambele ovare . Daca stie cineva sami dea si mie un raspuns. Va multumesc