ovare micropolichistice

Boli genitale feminine

Postata de diana990 cu 12 ani in urma.

pot duce o sarcina pana la capat daca am ovare micropolichistice?ce sanse de avort spontan sunt?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Infertilitatea este o problema întâlnită la aproximativ 2/3 din femeile diagnosticate cu sindromul ovarului polichistic. Dacă totuşi rămân gravide, aceste femei prezintă un risc mare de avort spontan şi diabet gestaţional, existând însă şi cazuri de femei care au dus sarcina până la capăt fără probleme