ovar drept nevizualizabil

Boli genitale feminine

Postata de ionelik cu 14 ani in urma.

In luna oct 2009 a-m facut un ecograf transvaginal si pe ovarul drept aveam mai multe chisturi, mi-sa dat sa fac niste marcatori tumorali care au iesit bine. In marie 2010 am repetat ecografia transvaginala iar doctorul mi-a spus ca ovarul drept este nevizualizabil si mi-a dat sa fac un nou set de marcatori tumorali. Intrebarea mea este : DE CE OVARUL DREPT ESTE NEVIZUALIZABIL ?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

N-ai intrebat medicul ? Poate este acoperit de chisturi.......

ionelik

acum 14 ani

multumesc pt raspuns. trebuie sa merc la o vizita ginecologica pt interpretarea rezultatelor analizelor de sange si a ecografiei.

ana

acum 14 ani

buna ionelik!am patit si eu la fel ca tn.akum o sapt am facut un control ginecologic si mi s-a spus ca am chist ovarian drept de 3.3cm.mi s-a dat sa fac tot niste marcatori tumorali si akum astept rasp analizelor de sange pt a merge la medic sa-mi zica rezultatul.poate mai vb

ionelik

acum 14 ani

buna ana, multumesc pt raspuns