operatie uter

Boli genitale feminine

Postata de pryscylla9 cu 12 ani in urma.

buna ziua acum 4 luni am fost operata de uter,in luna decembrie am sangerat la contact ,am fost la medic si am avut polip ,acum de 2 saptamani la contact sau mai bine zis cand am orgasm am o sangerare rozalie si niste dureri ingroznitoare toata partea de jos,balonare ca si cand ar fi in primele zile de dupa operatie, va multumesc..

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

sangerarea si durerile apar numai in timpul contactului sexual, sau exista si in afara acestuia? mai aveti si alt simptom?
in ce a constat operatia? si pentru ce diagnostic?

va urez o zi buna

pryscylla9

acum 12 ani

buna ziua,
operatia a consta in extirparea uterului ac***a un fibrom ,nu era foarte mare dar era foarte dureros.operatie a fost facuta in Germania,unde locuiesc in momentul de fata.pe fisa mea scrie:Entfernung der Gebärmutter,operatie fiind facuta vaginal.
Durerile cele mai puternice apar dupa 10-15 min de la contact cu durata cateodata pana la 3 zile . in primul sfert de ora nici nu pot umbla ,ma strang toata. sangerarea apare in timpul contactului si tine pana a 2a zinu e mult ,nu e rosu puternic ,doar rozaliu.cateodata dupa ce toate durerile trec,si nu am viata sexuala simt dureri in ovare dar asta nu e regula,nu e tot timpul.
va multumesc si va doresc o zi buna