operatie endometrioza

Boli genitale feminine

Postata de dyana_sena cu 14 ani in urma.

buna ziua1am si eu o intrebare:am fost operata de emometrioza anul trecut si as vrea sa stiu daca este indicat sa fac un copil,adica mai repede pt ca stiu ca exista riscul reaparitiei endometriozei

Raspunsuri (6)

Adrienne

acum 14 ani

Incearca !!!!! este recomandat chiar si dupa cateva luni. Daca ai norocul.......bafta !

raluca

acum 14 ani

Buna,
Parerea mea este sa mergi la un cabinet ginecologic pentru o consultatie si cere sfatul medicului daca vrei sa ramai insarcinata, mai ales ca ai avut endometrioza. Sanatate si pe curand

dyana_sena

acum 14 ani

mie mi s-a zis sa fac copil pana mai pot.acum nu stiu la ce se refera . dar cred ca indicat ar fi cat mai repede deoarece boala poate recidiva

ionica

acum 14 ani

Ar fi bine totusi sa faci un control inainte de a ramane insarcinata. De cand nu ai mai fost la un control si apoi nu strica sa intrebi si medicul. Eu iti doresc mult succes iti strang pumnii si poate ne mai scrii pe forum. Pe curand

dyana_sena

acum 14 ani

de cand m-am operat ma duc din 6 in 6 luni sa tin totul sub control.sunt speriata totusi dar sper ca totul va fi bine.multa sanatate

ionica

acum 14 ani

Citat:
Ar fi bine totusi sa faci un control inainte de a ramane insarcinata. De cand nu ai mai fost la un control si apoi nu strica sa intrebi si medicul. Eu iti doresc mult succes iti strang pumnii si poate ne mai scrii pe forum. Pe curand

Daca este cum spui tu ca faci control din 6 in 6 luni nu ai de ce sa te sperii. Fii tare si mergi inainte cum ti-ai propus. Iti doresc sanatate si sa vina bebe cat mai curand. Astept vesti de la tine