OARE SA FIE PREMENOPAUZA?

Boli genitale feminine

Postata de z.l.e. cu 12 ani in urma.

Am 44 de ani .Anul trecut in luna oct ,noi nu am avut ciclu .In noiembrie si dec am avut Iar akum in ian mi/a venit pe 11 cu chiaguri si singerarimaimultcad e obicei .Nici akum nu a trecut si e in 23 .trebuie sa ajung cit mai repedelamedic .Asi vrea sa stiu daca e f grav sau poate sunt la premenopauza .M mama mea la 39 de ani a intrat la menopauza AM UITAT SA VA SPUN CA MA DOARE CAPUL DAR INAINTECU 3 ZILE DE A VENI CICLUL M/A DURUT TARE CAPUL .VA MULTUMESC

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

o sangerare menstruala prelungita este un motiv de prezentare la medicul ginecolog pentru un tratament hemostatic potrivit.

z.l.e.

acum 12 ani

azi25 ian. am fost la medic si mi/a dat tratament pe o perioada de 10 zile cu duphason iar daca nu trece pinalun i singerarea adica peste7 zile sa ma prezint la chiuretaj.oare asa trebuie procedat?
fara nici un ecograf ?eu va multumesc.aaaaaa,am uitat >mi/a mai spus ka s/ar putea sa fie si o premenopauza.