O problema de ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de Egeea cu 12 ani in urma.

Am o senzatie de usturime si mancarime vulvara,cu o scurgere alb-cremoasa,iar acum au aparut si niste fisuri pe labii care ma deranjeaza foarte mult.As dori un raspuns si un posibil tratament.Multumesc.

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Raspunsul si tratamentul vi-l va da medicul ginecolog dupa consult si analize amanuntite.

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru a putea primi un diagnostic exact şi un tratament adecvat problemei d-vs este recomandat consultul unui medic ginecolog . Senzaţia de usturime, pruritul vulvar, însoţite de scurgere alb-cremoasă ar putea fi determinate de: Herpesul genital, o eventuală bartholinită (inflamarea glandelor Bartholin), o vulvo-vaginită sau o infecţie vaginală cu ciuperca Candida albicans)

TataNicu

acum 12 ani

candidoza

magdamardari

acum 12 ani

si eu am avut aceeasi problema si am folosit advantan unguent si am luat si antibiotic amoxicilina

Elena

acum 12 ani

Si eu am aceiasi problema ,,,am fost la medik dar degeaba,,,cineva ma sfatuit sa urmez antibioticile ,,amoxicilina,, si cred ca acum imi este mai bine

Elena

acum 12 ani

Si pot sa va dau un sfat,,,,cel mai bine ar fi de dorit sa ne protejam,,iar daca va doriti atit de tare sa aveti relatii cu prietenul mai bine protejativa,,,ca dupa aceia sa fiti sigure ca totul e in regula..,