nu stiu ce e cu corpul meu!

Boli genitale feminine

Postata de Iulia103112313 cu 15 ani in urma.

am si eu o problema...eu o consider mare.cam din 2 in 2 luni mi se intampla ceva cu zona genitala.Adik se umfla ma mananca ma ustura si plus ca cantitatea de secretie este fooarte mare.am fost la ginecolog dar se pare ca nu am nimerit la cine trebuia pt ca mi-a dat tratamente la care am avut alergie .la toate.m-am saturat sa dau banii pe ovule si p consultatii asa ca apelez si la ajutorul dumneavoastra .poate ma puteti ajuta cu un sfat sau sa ma indrumati catre un doctor care chiar si-ar face meseria...nu cum am mai intalnit.va multumesc mult

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 15 ani

Ce anume ti se umfla? Vulva toata, labiile, ce anume? Ciudat ce spui, in sensu ca ce ti-a prescris medicul, orice, iti da alergii.Ce anume ti-a recomandat? Parerea mea e ca trebuie sa-ti faci analize din secretie sa vezi daca e ceva, daca nu, poate e alergie, dar ochiometric" nu se poate sti. Pana te lamuresti, poti sa te ungi cu crema de galbenele, e calmant si nu da alergii. O sa-ti dau mesaj privat cu adresa unui medic f bun, sper ca s-a intors din concediu. sanatate!

simona312112347

acum 15 ani

Cel mai bine mergi si la un medic dermatolog sau fa-ti examen din secretie cum iti recomanda si Dora. Eu nu cred ca ai alergie la produsele respective ci doar ca nu reprezinta tratamentul corect in cazul afectiunii tale si e posibil sa o agraveze. Nu strica nici sa te speli cu apa si bicarbonat local, in cazul usturimilor si bicarbonatul calmeaza local. Dar astea sunt doar "remedii" care nu vindeca boala.

Claudiu108108897

acum 15 ani

si eu sunt alergica de f multi ani.......am trecut prin astea de multe ori. consider ca trebuie sa nu mai inghiti nici o pastila ci sa-ti tratezi in mod naturist alergia care la tine nu mai este locala ci s-a agravat in sensul ca s-a combinat cu candida ce da secretii mari si mancarime.iti recomand un concediu de 10zile la Sovata, sunt doctori f buni care dau tratamente la baza de acolo adik:spalaturi vaginale cu apa sarata din lacul Ursu si mai ales badijonaje cu namol......si nu uita sa-l iei si pe sotul tau, caci te va lamuri si de compatibilitatea voastra sexuala. Pana atunci poarta zilnic "dopuri vaginale" ca sa sufoci candida, plus spalaturi si mare igiena orala si a mainilor......SUCCES!

andrei178

acum 15 ani

Dopuri vaginale?????? Nu stiu ce or fi alea, dar atentie la ce se "insereaza" in organism, poate da reactii alergice, de respingere foarte grave!!! Aia cu Sovata e o sugestie de nota 20!!