Nu gasesc un raspuns !

Boli genitale feminine

Postata de veronica20108694 cu 13 ani in urma.

Buna azi 10 12 2010 mi-am ridicat analizele de la policlinica , o cultura vaginala. problema este ca nu pare sa fie ceva nasol, pe rezultat scrie : FREGVENTE CELULE EPITELIALE , RARE LEUCOCITE , PREZENTI BACILI DODERLEN. TOTUTSI SECRETIA MEA VAGINALA MIROASE INGROZITOR. CE MA FAC?

Raspunsuri (1)

Sari

acum 13 ani

Draga Veronica,cel mai bine este sa mergi cu analizele la medicul ginecolog, sa iti dea raspunsul corect la intrebarea ta
Daca crezi in metode naturiste, eu le aplic cu bune rezultate si anume:
- bai de sezut, zilnic, pui apa calda cu sare de mare, sau sare de bucatarie, intr-un lighian, stai cam 3-5 minute, cu presiuni aupra zonei genitale, sa intre apa respectiva in toate zonele.Dupa care, incerci sa nu te stergi foarte bine, ca sa mai ramana din apa respectiva , sa-si produca efectele in continuare
- pe un tampon de vata, pui ulei de masline presat la rece,il pui in zona genitala si incerca sa faci asa cam 3 sau patru zile, caci s-ar putea sa nu mai ai acel miros dupa acest tratament naturist.Uleiul de masline este un foarte bun antimicotic natural, reface tesuturile, vindeca si are numai efecte pozitive. Pe mine m-a ajutat .
Sanatate si sa auzim de bine.