noduli in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de ioana_1823 cu 14 ani in urma.

Am o problema cu care ma confrunt de cateva luni si de curand am fost la un medic ginecolog insa mi s-a parut ca nu a tratat cu prea mult interes problema mea.Pana ajung la urmatorul medic..as dori sa va cer ajutorul.pe labiile mari am niste formatiuni ca niste noduli sub piele,pe ambele labii,care variaza ca marime.nu sunt dureroase insa sunt jenante si pe una din labii formatiunea se aseamana parca cu un cos si uneori are puroi si se parge,se elimina secretia dupa care se formeaza din nou dupa ceva zile.in plus,de vreo 2 zile mi-a aparut si pe labia mica dreapta o formatiune noduloasa insa nu are aspect de cos cu puroi,mai degraba ca un cos sub piele.doamna ginecolog la care am fost mi-a recomandat deocamdata un tratament de 5 zile cu Augmentin 1g si spalaturi vaginale,tot 5 zile cu Tantum Rosa.Mi-a specificat ca daca nu reactionez la tratament o sa imi dea tratament injectabil insa nu mi-a dat prea multe detalii.sunt ingrijorata pentru ca nu stiu ce ar putea fi.v-as fi recuoscatoare daca m-ati putea ajuta.va multumesc

Raspunsuri (4)

ada

acum 10 ani

Si eu am la fel si nu mi am inceput viata sexuala

Anonim

acum 9 ani

ioana, eu ca brabat iti pot spune ca esti bolnava de tripac sau sifilis... mai putini parteneri diferiti in pat sa ai.

anonim

acum 8 ani

esti prost de mori

Alex

acum 8 ani

Cred ca ar trebuii sa te speli mai des maai ales dupa ce se sparg pt ca porii sunt deschisi si puroiul care curge intra din nou si se formeaza iar si iar.... Asa ca spala te mai des si cand se sparge incearca sa mai storci pana iese sange....