Noduli care apar si dispar?

Boli genitale feminine

Postata de pandreea29 cu 8 ani in urma.

Buna ziua, in urma cu 6 zile, luni, am descoperit un nodul la intrarea in vagin in partea de jos, cred ca in zona perineala, simteam o umflatura la palpare ca o perinita si m-am apasat putin mai tare si am simtit nodulul tare si era cat o boaba de mazare.Miercuri am verificat din nou si am simitit nodulul mai mare, ca o boaba de fasole si parca era neregulat si am mai simtit un noul mai mic langa el.Ieri am verificat din nou si nu am mai simtit nici un nodul si m-am linistit.Astazi am verificat si din nou am simtit 2 noduli de marimea unei boabe de mazare.Ma doare si burta de cateva zile, o durere relativ usoara dar continua.Ma puteti ajuta cu un raspuns va rog?Oare ce poate fi?Ar trebui sa ma duc la doctor sau este ceva trecator?Pana acum nu am mai simtit asa ceva.
Multumesc frumos.

Raspunsuri (1)

Ioana

acum 8 ani

Buna,
Orice modificare pe care o depistezi la nivel vaginal sau la nivelul sanilor, trebuie investigata. Poate fi ceva trecator sau poate nu. Pentru a te linistii mergi la un consult medical, chiar daca e ceva mai complicat este recomandat sa se tratateze din timp.