Nodul

Boli genitale feminine

Postata de Ileana4067145 cu 13 ani in urma.

De cateva saptamani mi s-a format un nodul inghinal dar mai mult orientat spre zona pubiana superioara, este dureros la palpare, a aparut brusc. Initial am crezut ca este vorba de un ganglion, fapt confirmat si de un medic internist dupa ce mi-au facut toate analizele care au iesit foarte bune. Am urmat tratament cu antiinflamatoare dar tot nu dispare. Citisem despre glandele Bartholin dar nu corespunde pozitia nodulului cu localizarea acestor glande. Intrebarea mea este: ce poate fi sau la ce specialist sa ma adresez?

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Consultati un medic chirurg (atentie! consultul la chirurg nu presupune neaparat operatie!). Sigur nu este o hernie inghinala?

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand un consult chirurgical (cum bine a spus, ca de obicei, utilizatorul Iuli ). Dacă nu se remite după tratament antibiotic, va trebui extirpat chirurgical şi apoi efectuate examinări histopatologice şi bacteriologice.

Ileana4067145

acum 13 ani

Va multumesc mult pentru sfaturi!