nodul labia mare

Boli genitale feminine

Postata de anamaria1987 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu aproape 2 luni mi-a aparut pe labia mare, in partea de sus , un fel de nodul, nedureros. Nu se simte decat la atingere. Mentionez ca sunt insarcinata (eram si in momentul aparitiei acestuia), deci merg in fiecare luna la ginecolog, dar nu am dat foarte mare importanta, Acum, insa, mi se pare ca s-a marit putin. O sa intreb medicul la urmatoarea vizita...dar as vrea sa stiu despre ce ar putea fi vorba. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Ar putea fi un lipom ,un chist cu continut de grasime, nimic grav,se poate extrage daca deranjeaza. Este bine sa vorbesti cu medicul.