nodul la intrare in vagin

Boli genitale feminine

Postata de hortiuanamaria cu 13 ani in urma.

Acum cateva zile mi-a aparut un nodul la intrarea in vagin, ne e dureros si nici nu imi provoaca disconfort, ar trebui sa ma ingrijorez? Ce ar trebui mai exact sa fac ca sa il fac sa dispara?

Raspunsuri (4)

firstlight

acum 13 ani

Tot ce apare in zona intima prezinta semne de intrebare!!!
In zona pubiana nu e permis sa existe decat cosulete mici care apar de la epilat.Iar mai departe, incepand cu clitorisul si labiile si terminand cu uterul sau trompele, nu trebuie sa existe astfel de "fenomene". Consulat medicul!

hortiuanamaria

acum 13 ani

Mersi de sfat, am fost deja la medic si deocamdata nu e nici o problema trebe sa astept 4 luni si sa merg din nou la medic sa vedem daca s-a modificat, in principiu nu e nimic problematic.

hortiuanamaria

acum 13 ani

Deci pentru fetele care au astfel de probleme, am fost la medic si am facut o ultima consultatie in legatura cu acel nodul si am aflat ca era defapt un fel de cicatrice care s-a format prin umplere, ciudat, nu am avut astfel de probleme niciodata.

Iuli

acum 13 ani

Eu in locul tau as mai consulta un medic...