Nodul in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de CZC cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Acum 1 an am descoperit ca in zona genitala mi-a aparut o umflatura asemanatoare cu un nodul mobil, situat undeva in partea exterioara a zonei genitale,putin pana in zona inghinala,paralel cu clitorisul.Mentionez ca nu ma jeneaza,decat la atingere si ca am observat o usoara evolutie de-a lungul timpului.De asemenea,la inceput am remarcat ca era doar o simpla umflatura,fara alte particularitati,insa acum,ca s-a marit, pielea din zona si-a schimbat culoarea (e usor rosie-violet) si parul a mai incetat sa imi creasca in zona.Marimea nodulului este de aproximativ un centimetru,poate doi lungime si pana intr-un cm latime si cateodata se sparge si curge sange ...de cateva zile am observat niste scurgeri apoase imediat dupa urinare...astept un raspuns...va multumesc. O zi buna va doresc !

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare si tratament adecvat.

Ghebenei Rodica

acum un an

Mio aparut niste nodule pe partea inferioara a zonei intime dar sînt niște noduri nu coșuri ce se întîmpla cu iele