Nivelul testosteronului

Boli genitale feminine

Postata de ingrid12 cu 15 ani in urma.

Am decis cu sotul ca vrem sa concepem un copil si am mers la ginecologul meu ... care mi-a dat niste analize de facut ... am scos analizele, dar inca nu am reusit sa merg la el sa i le arat. Dar am observat ca totul e in regula, mai putin testosteronul care e 0.8 iar limita normala e pana in 0.4(desi nu am nici un simptom cum ar fii par mai mult in anumite zone... sau altceva). As vrea sa stiu daca poate afecta conceptia, daca e grav, daca se poate regla cu medicamente ... orice informatie mi-e de ajutor.

Raspunsuri (1)

alexandru1086805

acum 15 ani

Nivelul testosteronului ridicat dar nu cu mult peste limita superioara ar semnifica faptul ca aveti un libidou crescut. Acest lucru nu va impiedica sa concepeti un copil, din contra.