negi genitali???/

Boli genitale feminine

Postata de ofelya20 cu 10 ani in urma.

de ceva timp mii-au aparut in zona genital niste excrescente de se inmultesc foarte repede,la fel si sotul meu,ce poate fi?si ce tratament esteindicat sau este vorba de cauterizare?va rog sa ma ajutati,atunci cand imi mai apare una,ma ustura pana mai creste,va rog sa ma ajutati

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, probabil este vorba de condiloame ( negi) determinate de virusului papiloma uman ( HPV). Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare si tratament corespunzator.

madalina

acum 10 ani

cu aceasi problema inca ma lupt si eu... eu am ajuns si la cauterizare.. vai de viata mea cat am tras... dupa interventia ce a avut loc... am mers la un medic foarte bun si mi.a recomandat condyline.. ca dupa cauterizare tot imi iesea... dar de cand folosesc solutia asta condiline imi dispar d... deci solutia asta ma ajutat sa nu mai am nevoie de cauterizare a doua oara.! sanatate multa si mai inainte de toate folositi condyline!

madutzza

acum 10 ani

sfatul meu e sa mergeti cat mai repede la medic... si in caz ca ajungeti la cauterizare... sa stiti ca tot va mai apar .. dar trebuie sa folositi condyline.. e o solutie cutanta foarte buna... la doua aplicari va da rezultatele dorite... eu una am crezut ca ajung a doua oara la cauterizare dar cand am folosit solutia condyline .. am regretat ca am fost cauterizata si ca u am folosit de prima data aceasta solutie foarte buna... multa sanatate si sa folosity CONDYLINE!

ofelya20

acum 10 ani

se elibereaza cu reteta sau si fara?va rog raspundeti-mi,vreau sa incerc

Liya

acum 4 luni

Nu stiti candyline se poate folosi si in alaptare? Mersi