mincarimi vaginale temporare

Boli genitale feminine

Postata de dusea cu 14 ani in urma.

Buna. sunt insarcinata in a 36 saptamana si am o problema> mancarimi vaginale, care trec, dar peste cateva zile iar apar. Cand ies afara, am senzatia ca vreau pipi si parca din burta se da drumul ceva in jos... va rog, sfatuiti-ma, ce sa fac?

Raspunsuri (5)

mikmok

acum 14 ani

Suna medicul ginecolog si spune-i aceasta problema. Din cate stiu, se dau ovule pentru asa ceva... doar medicul ti le poate prescrie. Sarcina usoara!

Dr. Interne

acum 14 ani

Este necesara efectuarea unui examen citobacteriologic si cultura din secretia vaginala, de regula pruritul (mancarimea genitala) asociat cu secretie se datoreaza unei infectii micotice cu sau fara infectie bacteriana. in functie de rezultat si antibiograma se efectueaza tratament corespunzator.

irinuca

acum 14 ani

Ar fi bine sa mergi sa rezolvi prob inainte de a naste.Daca vei naste normal si ai ceva se poate transmite si la copil

toader nicoleta@yahoo .com .

acum 14 ani

doamna doctor am un rezultat papa nicolau va rog sa ma ajutati

toadernicoleta @yahoo .com.

acum 14 ani

rezultat papa nicolau anomali ale celulelor epiteliale frotiu inflamatort tratament antiinflamator parekeratoza acuta prezentz asc us va rog mult sa imi explicati ce am am cancer