Mi-a întârziat ciclul 5 zile. Credeți că e o posibilă sarcină?

Boli genitale feminine

Postata de Andreea cu 5 ani in urma.

Bună ziua. În urmă cu 3 săptămâni am avut un contact sexual neprotejat. Am apelat la pastila de a doua zi pentru că el ejaculase înăuntru. Azi este a 5-a zi când îmi întârzie și pe lângă asta am răcit jos. Știu că dacă întârzie mai mult de 7 zile trebuie să merg la doctor,dar sunt stresată. Ce credeți că este ? O sarcină?

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006

Utilizator11544533810

acum 5 ani

Poate fi o cauza și răceală. Dar îți poți lua preventiv un test de sarcina că să fi mai liniștita .