Mi-a intarziat ciclul 5 zile

Boli genitale feminine

Postata de EAEA cu 11 ani in urma.

Buna ziua,am 38 de ani si mi-a intarziat ciclul 5 zile.Trebuia sa vina undeva pe 7 ianuarie,mentionez ca pana acum in ultimul an a venit regulat.In data de 01.01.2013 an avut relatii sexuale dar fara penetrare.Am durerile obisnuite dinaintea ciclului dar pana acum nu a venit.In luna decembrie am avut un soc emotional datorat decesului bunicii mele,in plus a fost o luna foarte stresanta,o luna in care m-am enervat foarte tare mai multe zile la rand datorita unor probleme in familie.Am facut un test de sarcina ieri dar a iesit negativ.Ce ma sfatuiti si care ar putea fi cauza acestei intarzieri?

Raspunsuri (20)

Alina

acum 11 ani

EAEA, datorită stresului ești dereglata hormonal. Baie fierbinte cu un pumn de sare amara si totul o sa fie ok. Numai bine :-)

EAEA

acum 11 ani

Multumesc mult o sa incerc si aceasta solutie,momentan nu s-a intamplat nimic pana acum.Am mai facut un test azi dar a iesit tot negativ.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Trebuie sa luati in calcul si alte cauze ce pot duce la intarzierea menstruatiei: stresul, tulburarile hormonale, boli inflamatorii pelvine, tulburari metabolice, alimentatia deficitara, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

EAEA

acum 11 ani

buna seara ,mi-a intarziat ciclul 6 zile pana acuma am avut regulat,am dureri obisnuite cum mi-ar veni,am avut o perioda foarte stresata si un deces in familie,nu stiu ce sa fac mi-am facut doua teste de sarcina si mi-au iesit negativ .Va rog sa ma ajutati

giuliamariaiulian

acum 11 ani

asa e din cauza stresului mi sa intamplat si mie la fel,poti incerca si cu pilule anticonceptionale dar bineinteles dupa ce vb cu ginecologul tau si ii explici ce sa intamplat,,la mn asa sa rezolvat

olga

acum 11 ani

buna,am si eu o intrebare:ultima menstruatie am avut-o pe02-02-2013 pina pe data de 02-03-2013 am avut sex protejat cu prezervativ,dupa 2 martie a fost ejaculare in afara,azi suntem in 10 martie si menstruatia intirziata cu 9 zile,mentionez ca am ciclu regulat de 30 de zile,oare sunt insarcinata,sau ce altceva poate fi?simtome nu am nici de menstruatie nici de sarcina.
raspundeti va rog...mersy

Florian

acum 10 ani

Buna, aceeasi problema am patit-o si eu cu prietena mea. E a 8-a zi cand ii intarzie, noi ac***a contact sexual neprotejat dar in aceasta perioada a facut trei teste de sarcina, ultimul chiar in a 7-a zi de la intarziere, toate iesind negative, dar nici semn ca i-ar veni menstruatia nu e. Tu ce ai facut ?

daniela

acum 10 ani

buna , acum 20 de zile am facut avut rel sexuale sm trebuia sa imi vina pe data de 11 martie si a intarziat 5 zile, maine e a 6 zi.. am facut3 teste si au iesit negative.. oare sunt insarcinata si e prea mik sa arate la test?

alexandru alina

acum 10 ani

am si eu o intrebare,daca ma puteti ajuta.am avut menstruatia pe 28 februarie pana pe 4 martie,trebuie sa imi vina pe 28 martie dar nu a venit.precizez ca am foarte regulat.pe 2 aprilie mia venit roziu si ma tinut 3 zile dar foarte putin,am tinut doar tampoane zilnice,si o culoare maronie.pot fi insarcinata?

Utilizator11713199094

acum o saptamana

Și eu am intarziere 4 zile și azi mia venit foarte puțin adică mai deloc și oare sunt insarcinata

maria pir

acum 9 ani

Buna .. am intretinut relatii intime cu partenerul insa nu ne am protejat .. nu e ejaculat niciodata "inauntru" insa menstruatia mi a intarziat deja 10 zile .. nu am totusi simptome ca as fii insarcinata in afara faptului ca mi s au intarit sanii si am crampe..este oare posibil , chiar sa fiu insarcinata?

Rebeca

acum 9 ani

Buna m.ia intarziata ciclu cu 13 zile ve trebuie sa fac

maria raluca

acum 8 ani

Buna ziua, am o întârziere de 5 zile am simptome de menstra dureri de sani spate burta si o secreție nu foarte abundenta gălbuie? Iau myo sun ptc imi doresc sa raman însărcinată oare darorita lor sa imi intarzie menstra?

maria

acum 9 luni

buna mă numesc maria am o antrenare am avut menstruație pe data de 27 iunie si luna asta trebuia să-mi vie pe data de 24 iulie nu am menstruatea regulară și nu mia venit am 5 zie am avut contact cu soțul meu anaite să-mi vie mentruate pe data de 20 și a lăsat an nutru este posibil sa fiu an sarcinata va rog ajutatima

Cristina

acum 8 ani

Mi-a întarziat menstruatia 5 zile , am gripa si i-au antibiotic ce sfat imi dati?

Maryana

acum 7 ani

Buna .Mia intarziat ciclul 5 zile .ma dor sani si Mia curs o secretie maronie se poate sa fiu insarcinata .trebuia sa imi vina pe 28 aprilie.

Nicoleta

acum 7 ani

Bună ziua am și eu o întrebare mia întârziat menstruația 4 zile am mai avut 2 3 de întârziere am avut dureri de abdomen Cum mă durea când în venea menstruația și mă doare mijlocul zi de zi un ras va rog

Utilizator11550042306

acum 5 ani

Buna ziua. Sunt noemi, vreau o sa te intrebat perioada nu a venit deja întîrziat 7 zile dar dece din ce motivul? Si am luat test de sarcina tot asa negativ esti ok!

Utilizator11626882106

acum 2 ani

Îmi intirzie ciclu deja de câteva zile și mie grija ce poate însemna

Utilizator11635762782

acum 2 ani

Bună... Trebuia sa îmi vina menstruația în data de 27 octombrie, acuma este 1 noiembrie, se poate sa fiu însărcinată? Adevărul este ca am făcut neprotejat intenționat ca să pot rămâne însărcinată .. Am dureri mici de burta și înțepături câteodată pe partea apendicitei.. Aseară ma durut capul și parca astăzi ma deranjează puțin după cap.. Sânii parca sunt mai grei și mai mari puțin decât înainte... Nu știu ce sa zic as vrea mult sa rămân gravidă cu al doilea copil doar ca nici nu vreau sa ma bucur degeaba... De aceea cer sfatul Dvs pana mâine sau poimâine când voi face un test :)