mentruatie

Boli genitale feminine

Postata de kitti cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Problema este ca nu am avut menstruatie normala din luna mai.
Insarcinata nu sunt ca am fost la ginecologie.
La control, in mai, mi-au dat anticonceptionale Karissa, la cateva zile mi-a venit menstruatia normal.
In iunie doar am avut simptome si intr-o singura zi o scurgere mica care nu necesita absorbante.
In iulie nu am avut deloc menstrutie. Am fost la control si mi-au zis ca nu am nimic si sa revin la o saptamana daca nu am menstruatie pt a-mi provoca.
Nu am mers, si din data de 2 august am avut sangerari mici pana azi. O singura zi a venit cat de cat normal.Acum nu se mai opreste scurgerea, cantitativ este putin dar nu este in regula.
ce pot face?
Multumesc.

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Sa mergi din nou,asa cum ti-a spus sa faci,sa-ti dea ceva sa-ti provoace menstra si eventual pt alte investigatii..asta va decide medicul..

irina vasilescu

acum 12 ani

daca vrei sa eviti tratamentul cu hormoni, poti incerca Femicur (extract de vitex agnus castus) 1 pastila pe zi, facut o cura de 3 luni , regleaza dereglarile de ciclu menstrual.
daca vrei sa-ti faci o parere mai buna uite aici: http://www.3f.ro/images/documents/documents_28_normal.pdf

la mine a functionat.