Menstruatie

Boli genitale feminine

Postata de Paulina 454 cu 9 ani in urma.

Luna trecuta pe 8 mi''au venit problemele...acum aproximativ o saptamana am avut o scurgere maronie si cu foarte putin sange ,intr''o zi chiar si un cheag de sange. Am crezut ca e o infectie si am facut 2 spalaturi cu Femigin. B.....iar acum sunt 5 zile trecute de la data cand ar fi trebuit sa imi vina problemele (5 iunie)...contact sexual nu am avut pana acu 2 zile. Ce ar putea fi:o3 astept raspuns, Va rog

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este reocmandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare si tratament adecvat.
Printre cauze se numara: infectie din sfera genitala, tulburari hormonale - care pot da astfel modificari ale ciclului menstrual.

Paulina 454

acum 9 ani

daca am facut un test de sarcina si a iesit negativ, acum sunt 16 zile de intarzierwe exista vreo sansa sa existe vreo sarcina:(( Astept raspuns . Va rog!!

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Cel mai important este sa consultati un medic ginecolog si faceti cateva analize pentru a depista cauza.Pentru menoragii sau hipermenoree puteti sa luati Normoflux, 1 capsula de 3 ori pe zi.Are efect hemostatic, astringent, vasoconstrictor uterin si este compus din plante medicinale cu efecte pozitive asupra patologiei aparatului genital.Datorită conţinutului ridicat de taninuri cu efect astringent, ale plantelor din compozitie, în caz de constipaţie se recomană asocierea unui laxativ.

Paulina 454

acum 9 ani

am facut un test de sarcina si a iesit negativ...sun 16 zile de intarziere desi a existat acea scurgere acum 16 zile...ce sanse sunt sa existe o sarcina:-s e un test bun adica nu e ieftin..