Menstruatie

Boli genitale feminine

Postata de Lariisuk cu 12 ani in urma.

Buna. Am 17 ani si ea doua luna cand nu am mai fost bolnava. Am facut 3 teste de sarcina in 3 saptamani dimineata si toate au iesit negative. Ce ar trebui sa mai fac? Viata mea nu e tocmai usoara in ultima vreme. Asta daca ajuta la ceva. Va rog ajutati-ma.Multumesc

Raspunsuri (2)

Dar

acum 12 ani

Cum adica e a doua luna de cand nu ai fost bolnava? Sa intelegem ca nu ti-a venit menstruatia? Prezenta menstruatiei nu inseamna boala, ci normalitate in viata unei femei. Fii mai explicita, mai coerenta, cand ceri sfaturi.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

va rog sa reformulati intrebarea, specificand problema dvs. ar fi bine sa constientizati ca exista metode contraceptive (daca este vorba de o activitate sexuala) ce va pot fi explicate la un cabinet de planning familial.