menstruatie scurta

Boli genitale feminine

Postata de nik30 cu 13 ani in urma.

BUNA ziua.am 39 de ani si de un an am sterilet cooper 380 A CU .de cand mi am pus steriltul am avut dureri si sangerari abundente.La analize mi a esit inflamatie car mi sa spus ca e de la sterilet.Menstruatia am avuto tot timpul regulat la 28 de zile dar luna aceasta mi a venit la fix cateva picaturi maro spre roz era prezenta numai cand mergeam la baie.Apoi adoua zi aproape deloc un pic pe absorbant mai maro si atat. Asta e a treia zi de cand nu am menstra. AM facut un test de sarcina an prima zi dar mi a esit negativ poate la m facut prea repede.SI SE POATE SA FIU CU STERILET GRAVIDA. RASPUNS CAT MAI REPEDE. VA MULTUMESC DE ASCULTARE.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Da, se poate. Nu exista metoda de contraceptie 100% sigura in afara de abstinenta... Insa sansa e foarte foarte mica. Fa un test de sarcina la cel putin 1 sapt de la data la care a inceput menstruatia, apoi repeta-l la cateva zile si apoi mergi la medic.

anna

acum 13 ani

Buna,

ac***a in vedere varsta ta si faptul ca ai sterilet exista riscul sa fi intr-o premenopauza precoce......sunt femei care intra la menopauza de la 40 de ani ....