menstruatie prelungita dupa chiuretaj

Boli genitale feminine

Postata de old.me cu 13 ani in urma.

am facut un chiuretaj,am avut 2-3 sapt sangerari(pete mici de sange),apoi mi-a venit menstruatia dar au trecut 2saptamani si sangerarile tot nu s-au oprit.cat trebuie sa dureze prima menstruatie dupa chiuretaj?
va rog ajutati.ma

Raspunsuri (36)

ElenaLexa

acum 13 ani

Si eu am facut un chiuretaj acum cateva luni.sangerare dupa avort am avut aproape 2 saptamani iar menstruatia mi-a venit la o luna si m-a tinut cateva zile,la fel ca inainte.Tu dupa avort ai mai fost la control?nu sunt specialista deloc dar nu cred ca este normal sa te tina atat de mult.cel mai bine ar fi sa te adresezi medicului ginecolog!sper sa nu fie nimic grav.te pup si sanatate.

old.me

acum 13 ani

nup,nu am mai fost la control.....am o "fobie" de medici,dar azi iomi.am luat inima in dinti si am luat nr de tel al medicului ca maine sa il sun sa fac programare cat mai repede....si io sper sa nu fie nimic grav.ms mult.te pup

Csara

acum 13 ani

Nu cred ca este nimic grav. Prin chiuretaj, uterul a fost agresat, este normal sa sangerezi mai mult decat o simpla menstruatie, de exemplu. Mergi totusi la medic sa constate daca operatia (chiuretajul) a decurs normale si fara traume sau alte probleme asupra uterului. Antibiotic nu ti-a recomandat?

old.me

acum 13 ani

am fost la medic mi-a zis k nu-i nik in neregula,si k vor mai fi kteva zile de sangerari

Bianca

acum 8 ani

Buna ziua.Am facut si eu un chiuretaj acum o saptamana jumate.In prima zi dupa mi-a curs foarte putin sange,iar dupa patru zile am inceput sa am unele sangerarzi care deja dureaza de o saptamana.Am fost la ginecolog si mi-a dat tratament.A spus ca e ceva normal.Ca in urma avortului au mai ramas resturi.Am si dureri de burta.Este normal tot ce mi se intampla?

Bibi

acum 8 ani

Mergi si la alt medic. Nu prea e normal sa ai resturi de la chiuretaj.

ElenaLexa

acum 13 ani

Ma bucur ca e totul in regula.Pe viitor sa ai mai multa grija de tine,sa nu mai fii nevoita sa treci printr-o astfel de experienta,bn?:*

pirvu costina

acum 13 ani

vreau si eu un numar de telefon de doctor!!!ptr k sa fac si eu un chiuretaj va rog din suflet!!!:x

mary

acum 13 ani

am facut chiuretaj acum doua saptamani si tot am mestratie cat timp dureaza menstruatia?

Anonim

acum 13 ani

Ulterior chiuretajului, ciclul menstrual mi-a venit abia dupa 5 saptamani (exact cum mi-a precizat si medicul - in max 5 sapt va fi si CM). La inceput am avut foarte putin apoi dupa 4 zile cand ziceam ca trece ....am avut 1 sapt jumatate de "CM adevarat"...mult mai mult ca oricand. Si eu consider ca este normal, din doua motive. Pe perioada sarcinii corpul a produs o cantitate mai mare de sange si, interventia chirurgicala a fost o trauma pentru corp ...

maria

acum 13 ani

am facut un chiuretaj acum 3 saptamani si nu mi se mai opreste mestruatia e normal am avut copilul mort in mine helpppppp

Maryna

acum 12 ani

e normal sa mai sangerezi ... si eu am sangerat in jur de 2-3 saptamani dupa avort :*

Anka

acum 12 ani

Am si eu o intrebare ... Menstruatia trebuia sa imi vina la 1 luna dupa avort ? sau la o luna dupa cele doua saptamani dupa avort ?

maria

acum 12 ani

buna.am facut un chiuretaj acum o luna jumate.am sangerat cteva zile dar sa oprit.acum sangerez de vreo trei saptamani si nu se mai opreste. nu stiu ce sa fac sunt disperata.an fost si la medic ,mia dat maleat de ergometrina dar degeaba nu se opreste.mi sa zis k am ovarele umflate,k e o raceala puternica.satuiti-ma va rog.va multumesc

elena

acum 12 ani

sa va mai spun si eu?am menstruatie de o luna....am mers la dr mi-a spus sa mai stau o luna si daca nu se opreste atunci sa merg la el...ce sa fac?legile nu le pot face eu...

roxana

acum 12 ani

am facut si eu churetaj in urma cu 2 luni...am facut anexita hemoragica..am facut 10 injectii de maleat de ergometrina...si intr-un final mi sa oprit hemoragia..!!akm asteptam sa imi vina ciclu dar tot intarzia...mia venit dupa 6 saptamanii...dar akm nu se mai opreste..imi este frica si nu stiu ce sa fac..:(

Alina

acum 11 ani

Am facut avort acum 2 saptamani si 2 zile.Am avut mici sangerari timp de 2 zile,dupa care s-a oprit! Au inceput iar la 3 zile dupa si nici pana in prezent nu mi s-a oprit.
Mi se umfla ovarele si ma doare lombarul uneori.Am sunat medicul si mi-a zis sa merg la el cand se opreste...dar nu stiu ce sa mai fac!
Ce poate fi?e normal asa?

maria

acum 10 ani

Si eu am avut o pierdere de sarcina care sa terminat cu un chiuretaj(eram gravida in 19 sapt),acum mi-a venit ciclul dar e foarte abundent.De 2 zile ma tine tot asa.Ce ar trb sa fac?

Scufitza

acum 10 ani

si eu am pierdut o sarcina acum 3 saptamani ..dupa ce am mers la medic si mi''''a spus ca vede sacul galben de la sarcina,la 2 saptamani mi''''a venit ciclul...si acum imi mai tot curge cite o picatura...

raluca

acum 10 ani

am facut un avort cum 3 saptamani si in primele zile am avut sangerarile care erau si normale dar dupa aproape 2 saptamani au revenit sangerarile dar foarteee abundente azi e deja a 3 zi . ce sa fac ?

Pag 1 din 2