Menstruatie intarziata 6 zile

Boli genitale feminine

Postata de adeeenaaa cu 10 ani in urma.

Buna ziua!

Sunt deja in a 6-a zi de intarziere e ciclului, in conditiile in care menstruatia mea medie e cam de 30-31 de zile. Mentionez ca nu am mai intretinut relatii sexuale din 23 sau 24 martie, iar ultima menstra a fost pe 28 martie, cu 4 zile mai devreme decat in mod obisnuit. Asa ca nu se pune problema unei sarcini, mai ales ca am folosit prezervativul. Tin sa mentionez ca nici nu am un ciclu menstrual regulat. Variaza de la 29, la 32 sau chiar la 34 de zile. Pana acum nu mi-a mai intarziat atat de mult si d-aia am inceput sa ma sperii. Ce-i drept, in ultima perioada am fost foarte stresata, ac***a in vedere ca am o licenta de sustinut si multe altele pe cap. De asemenea, pana acum 3 zile nu am avut simptome pre-menstruale, pana cand a inceput sa ma doara spatele, sa-mi apara niste cosi si cam atat. Astazi au incetat si aceste simptome. In general, cand trebuie sa imi vina menstruatia, pe mine ma dor si sanii. De data asta nu s-a intamplat. Ce credeti ca ar trebui sa fac in aceasta situatie?

Va multumesc!

Raspunsuri (2)

adeeenaaa

acum 10 ani

Mai nou mi-au disparut simptomele, doar cosii ce mi-au mai ramas. Insa am inceput sa urinez foarte des, ma simt foarte balonata tot timpul, secretiile vaginale sunt foarte abundente, iar urina de dimineata este inchisa la culoare. Nu am si nici nu am avut alte dureri in afara celor mentionate. Credeti ca e posibil sa fi racit la ovare? O sa fac si un test de sarcina, doar ca sa fiu sigura ca nu e asta (desi atunci am folosit prezervativul si a ejaculat si afara).

Cam cat timp ar trebui sa mai astept pana sa merg la un consult ginecologic?

adriana

acum 9 ani

Buna scuze ca vreau sa te intreb ca mia intarziat ciclu 6 zile si dupa aia mua venit ciclu doar 2 zile .... se poate ca sunt însărcinată e