menopauza

Boli genitale feminine

Postata de EMA_S cu 8 ani in urma.

Un sfat va rog
Sint la menopauza. Am o atrofie vaginala.Si simt un disconfort zona genitala. Medicul mi-a recomandat Colphotrofine .Dar fac alergie.Poate sa confruntat cineva cu astfel de probleme.Va rog o parere, un sfat.

Raspunsuri (7)

Andrei

acum 8 ani

Incercati Gleitgelen gel.

EMA_S

acum 8 ani

Multumesc pt raspuns.

Adrienne

acum 8 ani

Feminella Hyalosoft , ovule vaginale pe baza de acid hyaluronic.

Adrienne

acum 8 ani

Daca nu doresti sa administrezi ovulele vaginale, iti recomand gelul vaginal HYAGINOL cu acid hyaluronic , de la TIS farmaceutic. Este f. eficient.

EMA_S

acum 8 ani

Multumesc.Daca vreti sa-mi spuneti,se foloseste zilnic?

Adrienne

acum 8 ani

In prima luna l-am folosit zilnic, apoi ocazional.

milinuca

acum 7 ani

Buna! Ce faceti? Si eu am avut anumite probleme genitale, mai ales de cand am intrat la menopauza... bine, era normal, am 48 de ani. Am avut si eu Candida, de curand chiar, insa am urmat un tratament si ma simt ok. Cum la mine se tot produc schimbari in corp, continui sa iau Ginye L Plus, deoarece ma ajuta la preventia recidivelor de candidoze vaginale. Chiar functioneaza foarte bine, vi-l recomand. Va pup!