Maria

Boli genitale feminine

Postata de maria552101757 cu 8 ani in urma.

Buna ziua!va scriu in speranta ca cineva ma poate ajuta!de 2 zile simt ca se zbatebun muschi in vagin sau ca ceva pulseaza,fara a simti vreo placere ,doasr un discomfort.pulsatiile se opresc dupa cateva sec.ca mai tarziu sa inceapa iar.stie cineva ce poate fii?

Raspunsuri (1)

sunt

acum 8 ani

este o "criza" a muschilor vaginali...asa ceva apare de regula in urma unui contact sexual...iar acest lucru se intample deoarece contactul sexual sau masturbare a fost perceput ca o trauma sau aduce aminte de o trauma mica sau mare din trecut....de ex. de o dezvirginare ...anumite ganduri si frici sau contacte sexuale sau masturbare le poate creea,