Mancarimi

Boli genitale feminine

Postata de hip2 cu 13 ani in urma.

Am niste mancarimi de 2 zile in zona vagininului..nu sunt interioare,ci la intrare in vagin si pe labiile mici.Am observat la partea stanga a vaginilui ,la intrare vreo trei bubite mici.Labiile mici au o dunga si par a fi zgariate si rosii.Mi se pare ca sunt si putin umflata in acceasi zona a vaginului si am o scurgere alba,gelatinoasa si fara miros.Iau un tratament pentru un chist.Conimed,Augumentin,No-spa si Flamexin.Posibil sa fie o reactie a acestor medicamente sau am facut vreo infectie?nu sunt mancarimi insuportabile,dar sunt.

Raspunsuri (5)

cami

acum 13 ani

Trebuie sa-ti faci analizele.Nu poti sa urmezi un tratament fie el si naturist fara sa stii ce tratezi.Este posibil sa fie vorba de o candidoza, ca urmare a tratamentului pe care il urmezi, dar ai nevoie de un control.Pentru un tratament naturist personalizat iti recomand sa suni la 0786.104.927.Au specialisti foarte buni care m-au ajutat intr-o problema similara, dar stiam ce trebuie sa tratez.Sanatate!

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pena

acum 13 ani

Poate ai facut candida de la medicamente. Ar trebui sa mergi la dr. pt consultatie/analize/tratament. Pana atunci spala-te cu apa calda in care ai dizolvat o lingura de bicarbonat, din farmacie sau chiar alimentar. Amelioreaza mancarimea. Mai exista niste med Tantum Rosa, dar medicul iti poate rec tratamentul corect.

hip2

acum 13 ani

Multumesc frumos pentru raspunsuri ! cu siguranta e de la medicamente pentru ca pana acum nu am avut probleme..

[email protected]

acum 13 ani

Eu am facut o candida in urma unui tratament cu antibiotic.Tantum rosa e cel mai indicat.Bicarbonatul amelioreaza senzatia de mincarime doar pe scurt timp ,dupa care revin. Iti doresc sa te insanatosesti cit ami repede.