mancarimi la debut sexual

Boli genitale feminine

Postata de andreea1989 cu 14 ani in urma.

mi-am inceput de curand viata sexuala si am avut un singur partener pana acum si el de asemeni nu a mai avut viata sexuala cu nimeni.am folosit prezervativ de fiecare data,dar nu si pentru sex oral.dupa debutul vietii sexuale am observat mancarime pe langa vagin in partea de jos-spre anus.nu am observat o roseata a pielii aparte insa la palpare se simte ca si cum ar exista niste bubite f.f.mici. acestea sunt usor vizibile,dar nu sunt purulente...nu stiu daca ele sunt acolo in mod normal.mancarimea a persistat 3 zile si apoi a reaparut.cauzele pe care le presupun sunt: fie prezervativul, fie debutul sexual, fie o infectie cu un virus. ma gandesc la herpes pentru ca dupa mancarime genitala(la o 3 saptamani)mi-a aparut herpes bucal(pt prima oara)..desi am folosit tacamuri comune cu o prietena.
CARE CREDETI CA ESTE CAUZA SI CARE DINTRE CELE 3 PRESUPUNERI ESTE MAI PLAUZIBILA?

Raspunsuri (4)

ionica

acum 14 ani

Mergi la un control ginecologic sa-ti dea tratament. Daca abia ti-ai inceput viata sxuala si ai ales ca metoda de protectie prezervativul, nu cred sa fie o problema acea mancarime. Poate a fost vb de o iritatie de la contact sau hartia igienica, sapun...Dar totusi trebuie sa mergi la un control ca sa aflii parerea medicului specialist.

Maria C

acum 14 ani

Ti-au trecut aceste mancarimi? Incearca cu CERVUGID ovule, dupa ce te vei spala...

robert7291

acum 14 ani

daca te vaccinai cu hpv nu te mai durea capul acum, fa-ti analizele pentru infectii transmise sexual.

andree1989

acum 14 ani

nu m-am gandit sa ma vaccinez pentru ca niciunul dintre noi nu a mai avut contacte sexuale cu alticineva, dar acum vad rostul. mi-au trecut mancarimile.