mancarimi in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de alexa@speed cu 10 ani in urma.

am si eu o intrebare.vreau sa stiu de ce am mancarimi in zona genitala si de cand am aceste mancarimi am o secretie mai abundenta dar nu este urat mirositoare.am aceste mancarimi de 3 zile dar de o saptamana nu am avut nici un contact sexual.am partener stabil

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 10 ani

Posibil o alergie la lotiunea cu care te speli si la absorbante care sunt sintetice si provoaca reactii alergice. Iti recomand un gel de dus bio si absorbante organice, din bumbac. Si lenjeria tot din bumbac trebuie sa fie, si de preferat fara tanga. Poti sa aplici local comprese imbibate in suc de aloe vera sau apa termala care calmeaza iritatiile si mancarimile.