Mancarime , roseata si usturime

Boli genitale feminine

Postata de Mira16 cu 9 ani in urma.

Buna , acum cateva luni am avut candidoza, am fost la medic si mi-a dat tratament si mi.a trecut . Acum , de vreo cateva saptamani am inceput sa am iar niste mancarimi ingrozitoarea acolo jos , roseata si chiar usturime la urinare ; secretia este normala zic eu , adica nu este ca atunci cand am fost la ginecolog si mi-a descoperit candidoza . Mi-a mai ramas niste unguent (canesten) si am intrebat la farmacie si a zis ca ii folosesc pt mancarime , dar nu prea isi face efectu :( . Cam cat timp ar trebui sa il folosesc ? Ar putea fi ceva mai grav? La ginecolog chiar nu am cum sa ajung prea curand .... Ar trebui sa nu mai am acte sexuale cat ma dau cu unguent ?

Raspunsuri (1)

andreea

acum 9 ani

Buna ziua,
Stiu cum e si ca sa elimini parte din suspiciuni, tinand cont si de lipsa timpului, vezi ca se gasesc in farmacii teste Veneris 3in1 si afli exact care e problema. Eu l-am cumparat de pe net si am fost multumita. Sanatate iti doresc.