MA POATE AJUTA CINEVA?

Boli genitale feminine

Postata de lacramioara72 cu 13 ani in urma.

Am 45 de ai si sint la menopauza chirurgicala de 13 ani.de 1 saptamina singerez,ca o menstra sp***acu intermitente.inainte de sigerare aveam dureri in partea dreapta cu tot cu sold si spate.dupa singerare durerile s-au diminuat simtitor.ecografia arata ca totul este bine genital,doar peretii vezicii urinare ingrosati. am primit diagnosticul de CISTITA CRONICA SI TRATAMENT CU CIPROCIN SI NO-SPA.NU SIMT USTURIME LA URINAT SI NICI NU URINEZ F. DES.DIAGNOSTIC DAT DE MEDIC GINECOLOG,CU RECOMANDAREA UNUI CHIURETAJ.MA POATE AJUTA CINEVA?? MULTUMESC!

Raspunsuri (2)

mikmok

acum 13 ani

Doar medicul endocrinolog sau ginecolog te va putea ajuta dupa o analiza temeinica a starii de sanatate. Nu mai sta pe ganduri si mergi la un alt control medical.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Ai o infectie urinara netratata inca, din diagnosticul formulat. Ai facut vreo urocultura, inainte de tratament, medicul pe ce baza ti-a pus diagnosticul? Simptome de cistita zici ca nu ai, analize nu ti-a facut.... Chiuretajul pentru ce ti s-a recomandat? Sfatul meu ar fi sa mai consulti si un alt medic ginecolog...