ma dor ovarele

Boli genitale feminine

Postata de gabriela1995 cu 10 ani in urma.

buna... am si eu o nedumerire ...in urma unui contact sexual am avut o durere de ovare..nu mi s-a mai intamplat...si parca am senzatia ca in partea dreapta sunt mai umflata..(tot in zona ovarelor)...acum ceva timp am avut o problema referitoare la scurgerile vaginale...am fost sub tratament, sigur nu mai stiu ce am luat(cervucid) parca...dar vreau sa va intreb: imi pot reaparea aceste scrugeri? pentru ca eu am senzatia ca imi apar din nou...daca puteti sa ma ajutati...

Raspunsuri (2)

nico1989

acum 10 ani

Du-te la un ginecolog,posibil sa ai o infectie la ovare care trebuie tratata mai ales ca ai spus ca partea dreapta e mai umflata, nu e bine de lasat asa.

gabriela1995

acum 10 ani

sa stii ca am sa ma duc, dar imi e tare frica..oare trebuie neaparat sa imi faca ecografie transvaginala sau doar o ecografie simpla? iti multumesc tare mult pentru sfat