ma dor ovarele

Boli genitale feminine

Postata de cosmina92 cu 11 ani in urma.

in urma unui contact sexual mi s-a declansat o durere de ovare, care devenea din ce in ce mai insuportabila, iar in 3 minute mi s-a facut foarte rau, ameteam, nu puteam sa stau nici 30 de secunde in sezut sau in picioare, dupa care mi-a aparut si senzatia de voma, dar nu puteam voma si transpiram, dar nu abundent, doar cat mi se umezea pielea de pe tot corpul. ce se intampla? m-au mai durut ovarele, dar asa combinatie de simptome nu am avut niciodata. multumesc

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

E posibil sa fie vorba de o afectiune inflamatorie pelvina care trebuie investigata insa prin consult de specialitate ( examen genital, ecografie abdominala si transvaginala, set de analize). Simptomele asociate pot fi datorate intensitatii mari a durerilor ( denumite reactii vagale).
Va recomand sa consultati medicul ginecolog.

maria simona

acum 11 ani

Buna,
Exact simptomele astea le-am avut si eu cand mi s-a rasucit un ovar. Nu neglija! Mergi urgent la medic. Pentru mai multe detalii imi poti scrie direct la [email protected]

andreea

acum 9 ani

De ce ma dor ovarele

Mari

acum 9 ani

pe mn ma doar de cand am avut ultimul act sexual dar nu l-am lasat sa termina contactul pt k ma durea foarte tare eu nu pot sa stau intinsa pe spate pt k ma doare pra tare ...... astept sa ma duc la pital sa o rezolv pt k am mai patit asta odata si s-a rezolvat desigur trebuia sa fiu operata dar nu m-am operat din frica medicilor ........ succes Andreea sper sa nu ai o problema prea grea....

TEO

acum 9 ani

Buna! Ai fost la medic ? ce ti-a spus ca ai ? la fel am patit si eu si nu stiu ce se intampla...

Stela

acum 9 ani

Buna, deacuma de 2 ori mistruatia e neregulat in luna ianuarie si in martie am trecut uziul, mediucul mia spus ca sunt raciti ovarele si mi-a dat sa urmez 10 zile utrogestan 200mg dupa midiana, daca urmez acest tratament apare si mistrutia ceea ce ma deranjeaza e ca trebuie sa urmez pastile ca sa apara e normal asa? multumesc

Andreea

acum 8 ani

Buna. Timp de un an ma dor foarte tare ovarele. Am fost la un medic ginecolog si mi s.a spus ca a anexita la ovarul drept..mi s.a recomandat un tratament dar degeaba.