lwziune pe col

Boli genitale feminine

Postata de mimi185 cu 10 ani in urma.

am avut o leziune pe col am tratato acum un an si 3 luni cu cervuigid si metronidazol papanicolau a fost clasa 2inflamator infectie tricomonas . nu am mai repetat testul de 6 luni sint la menopauza.daca am tratat atunci oare sa rezolvat si leziunea .nu mai am menstra .a fost suficient tratamentul?am 46 de ani .

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Singura modalitate de a afla daca infectia s-a vindecat este sa consultati medicul ginecolog.