Loredana Loredana

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp150330210425922 cu 8 ani in urma.

Buna seara,ma confrunt cu o problema de aproape 6ani de cand am nascut am o fisura (ca si o zgarietura,)linga orificiul vaginului ma ustura foarte tare la contact sexual la apa,urina si pur si simplu instantaneu.am fost la mai multi medici dar degeaba nu sa rezolvat problema am folosit multe alifii,ovule ,pastile(canesten ,nidoflor,baneocin, galbanele, spray cicatrizant,betadina,ceaiuri etc)mi s-au luat si probe totu a fost ok alti doctori mai priceputi in orasul de unde sunt nu exista din pacate.va rog din suflet sa ma ajutati cum sa scap de fisura din ce cauza este.va multumesc si va astept sfatul

Raspunsuri (1)

buna

acum 8 ani

Buna,
cand ceva nu se vindeca aven de a face cu o cauza emotionala care reccidivea (des fara sa realizam) si reproduce simptomele.
Si in acest caz este la fel, probabil a existat un soc/ trauma la nastere
care a fost asociat cu vaginul si ceva aduce aminte de trauma si declanseaza mereu fisura. Poate fi copilul, contactul sexual sau orice altceva ce aminteste de nastere/vagin, etc.
Cauta "forumul sanatatii" - unul albastru cu google si scrie acolo problema ta.