lichid douglas

Boli genitale feminine

Postata de andratkd cu 12 ani in urma.

buna ziua, varsta mea este de 23 de ani, va rog din suflet sa-mi spuneti daca valoarea la lichidul douglas este ingrijoratoare mi-a iesit 21,6mm, pozitie uter avf diensiuni 70,8/31,6/37,3, ecostructura omogena, cavitate uterina libera, endometru dimensiuni 4,6mm, ecostructura omogena...sunt bune valoriile? si in special ma intereseaza acel lichid dc este o cantitate mare si dc pot ramane gravida nu am avut avorturi sau sarcini anterioare. Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Irimia Gabi

acum 11 ani

am facut ecograf si mi a iesit lichid in douglas,uter 100/68/51 si nodul izvecegen(???)de aproximativ 47mm cu arii transonice in interior.vreu sa stiu ce e de facut ...