leziuni

Boli genitale feminine

Postata de MMMMihaelaMMM cu 10 ani in urma.

de cateva luni am o leziune-rana la intrarea in vagin pe peretele posterior. Cum as putea scapa de ea? observ ca nu trece de la sine, dar vreau sa nu mai am nici dureri nici usturimi, pentru ca daca ating putin acea zona ma ustura f tare, atat la aplicarea unei creme, aplicarea unui ovul, cat despre absorbante interne nici nu pot vorbi. Infectie vaginala nu am de niciun fel, pentru ca am facut recent un test pentru secretie. Ce as putea sa aplica sa-mi treaca?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 10 ani

Incearca DERMOTIS Galbenele - Antiinflamator , cicatrizant . GALBENELE - TIS farmaceutic. Ambalajul este un tub alb,cu capac de culoare galbena ,50 ml. Vezi ca mai este si cu propolis, acela nu este pentru interior. Pretul este de 6,40 lei.

MMMMihaelaMMM

acum 10 ani

Multumesc frumos! Dar propolisul de ce nu este bun pentru interior? afecteaza mucoasa?

Adrienne

acum 10 ani

Cred ca da. Mie mi-a fost recomandat acest produs de catre medicul ginecolog, il folosesc de patru luni si pot spune ca nu se compara cu nici un alt unguient pe baza de galbenele sau altceva . Mai pot adauga ca am incercat multe...............

MMMMihaelaMMM

acum 10 ani

si cam in cat timp ti s-au ameliorat simptomele de la prima utilizare?