laparoscopie

Boli genitale feminine

Postata de mirelutza cu 14 ani in urma.

buna tuturor am nevoie de o informatie in urma unui avort facut deoarece sarcina s-a oprit din evolutie am ramas cu dureri de burta asta se intimpla prin februarie de atunci ma tot chinui am fost internata am facut tratament cu antibiotice dar durerea este la fel am facut eco transvaginala ,eco abdominala,computer tomograf la zona pelviana totul este ok nimic nu apare in neregula ,diagnostic este inflamatie pelviana ,mi au spus ca trebuie sa fac o laparoscopie exploratorie sa vada ce poate fi ,doctori dau din umeri si imi spun ca nu stiu ce ma doare .Vreau un doctor specilalist si as vrea sa va intreb daca cunoasteti la maternitatea giulesti sau filantropia VA MULTUMESC

Raspunsuri (4)

mikmok

acum 14 ani

Laparoscopia exploratorie se face pentru a depista endometrioza.

gabriela

acum 14 ani

am facut o intrerupere de sarcina acum 2 ani(sarcina era oprita din evolutie) si de atunci tot timpul ma doare burta,am dureri in timpul actului sexual si dupa,am si sangerat in timpul actului(cam mult)am usturimi si ma doare in partea st.la ovar (cred).am facut un control acum un an ,am urmat un tratament a fost ceva mai bine o perioada dupa care au inceput iarasi acele simtome.am facut si papanicolau si a fost ok.ce sa fac?

mirelutza

acum 14 ani

analize de urina ai facut urocultura sau un sediment urinar

lalik

acum 14 ani

ti-a venit ciclul de cand ai pierdut sarcina? daca da, e ok...incearca bai de sezut cu coada soricelului
bea 2 cani pe zi de ceai de coada soricelului, si cand ai dureri puternice de burta poti lua Flamexin tablete dar nu mai mult de o tableta pe zi si nu mai mult de 3 zile consecutive.
daca ai luat multe antibiotice s-ar putea sa ai nevoie de creme si ovule vaginale...
am patit ceva asemanator acum 4 ani dupa un avort spontan, am uitat ce diagnostic mi-au pus dar aveam dureri de parea ca avortez ( sarcina o pierdusem deja)