lamuriti-ma

Boli genitale feminine

Postata de anamaria_pamac cu 14 ani in urma.

de cateva zile a o scurgere de culoare mmaron inchis si mici dureri in partea stanga a abdomenului inferior...doar maine ma pot duce la medic dar as dori sa ma lamuriti daca ati mai avut asa ceva sau daca ati auzit de asa ceva deoarece sunt disperata si i-e ff frica....am ezitat sa merg la medic tocmai de aceea, de frica...va rog sa raspundeti la intrebarea mea...multumesc

Raspunsuri (4)

dalyna

acum 14 ani

Poate fi vorba de o infectie, iar de medici nu trebuie sa ne fie frica pt ca ei sunt cei care ne ajuta sa trecem peste prpblemele medicale! Numai bine!

mikmok

acum 14 ani

S-ar putea sa fi fost racita sau ai o infectie. Mergi mai bine la control si fa-ti o ecografie si testul Papanicolau (pentru acea secretie), iar in urma controlului o sa-ti dea medicamentatia necesara. Nu te speria, nimic nu este grav, totul se va rezolva daca mergem din timp la medic. Numai bine

anamaria_pamac

acum 14 ani

stiu ca ai dreptate, la fel sfatuiesc si eu pe toata lumea, dar cand vine vb de mine mi-e groaza si frica de diagnostic...nu prea am avut timp deoarece lucrez..sper din tot sufletul sa imi iau inima in dinti si sa meg maine ca nu mai pot sta asa cu nesiguranta asta..iti multumesc din nou pt sfat.

mikmok

acum 14 ani

Nu-ti fie frica de rezultat ca nu-i grav ceea ce ai. Iti va da niste ovule pentru infectie sau pastilute. Si eu am avut scurgere si pentru ca nu am fost cand trebuia am ajuns sa fac anexita, iar asta se trateaza mai greu. De aceea sfatul meu este sa mergi cat mai repede. Bafta!!!!!!!