labiile mari sunt imflamate

Boli genitale feminine

Postata de Dan Ciresnescu cu 11 ani in urma.

Desigur fiecare ne spalam ,intretinem igiena personala.
De pilda , ne spalam pe cap cu sampon ... Daca nu ne clatin bine parul se usuca si ne ustura pielea capului .

Intrebarea este allta . Ne spalam organele genitate si folosim un gel special care chipurile ajuta sa nu iritam locul si sa-l protejam in limita bunului simt.
Va intreb astfel ;
Uneori ne grabim , si nu ne clatim cu apa indeajuns astfel incat sa fie bine, bine limpezit locul . Acest gel intim, ramas acolo poate irita atat de mult incat sa duca la imflamarea labiilor ?
Gelul intim poate sa si dauneze ?!

Raspunsuri (1)

Dr.Naturopat

acum 11 ani

Buna ziua,

Daca doriti sa aflati mai multe despre problema dumneavoastra,cauze,metode de tratament,analize medicale,medici,tratament naturist,puteti sa ma contactati printr-un e-mail la adresa [email protected]. Consultatiile se efectueaza contra sumei de 15 lei,si ve-ti afla toate raspunsurile de care aveti nevoie.

Medic naturopat.