labiile inflamate si am mincarime

Boli genitale feminine

Postata de linad prim cu 10 ani in urma.

de 2 zile labiile sunt rosii si inflamate am mincarimi

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru inceput, este recomandat sa consultati medicul ginecolog. Daca acesta exclude infectia vaginala, consultati medicul dermatolog.

Mira

acum 10 ani

Incearca sa porti lenjerie intima de bumbac ca sa eviti iritatiile si fa spalaturi cu musetel din cand in cand. Dar este neaparat nevoie de o vizita la gineco pentru o analiza de secretie, poti avea infectie vaginala, candida, etc. nu mai astepta ca nu scapi de asta de la sine ... daca te ajuta poti sa mergi la donna medical center, sunt f ok

Casian Daniela

acum 8 ani

Buna ziua!Am o fetita de 11 ani si are o iritatie pe labii ,cosuri rosii si mancarimi.As dori sa stiu ce tratament trebuie sa urmeze si de la ce este aceasta iritatie.Mentionez ca nu a avut niciodata asemenea simptome ,iar eu ca mama nici atat.Multumesc!

Casian Daniela

acum 8 ani

Buna ziua!Am o fetita de 11 ani si are o iritatie pe labii ,cosuri rosii si mancarimi.As dori sa stiu ce tratament trebuie sa urmeze si de la ce este aceasta iritatie.Mentionez ca nu a avut niciodata asemenea simptome ,iar eu ca mama nici atat.Multumesc!